Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10774167



*

nr 1077 4167


Frans Lindström

(1874-1954), Sverige


Akvareller, 3 st, Frans Lindström (1874-1954), Stockholm, motivet: 21x14 ca


Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 december 2016
kl 19:19:23


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/12 13:23:09 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Frans Lindström

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Läs mer om Frans Lindström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr